Uzun Etek Şıklığı

0
366

Uzun etekler bahar ve yaz mevsiminde sıklıkla tercih edilen, kombin kolaylığı sağlayan ve ferahlık hissi veren parçalardır. Bugünkü yazımızda birbirinden farklı modelleriyle vitrinlerde yerini alan uzun etekleri konu edindik. Uzun etek şıklığının nasıl elde   edildiğini yazımızda bulacaksınız.

Uzun etek giyerken vücut tipinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Kısa boylu kadınların uzun etekle birlikte topuklu ayakkabı giymesi onları daha şık gösterir. Uzun eteğin topuklu ayakkabıyı kapatacak oranda olması, daha doğal bir görünüm yaratır. Kilolu kadınların yüksek bel uzun etek tercih etmesi daha uygundur. Şimdi gelelim uzun eteklerin nasıl kombinlendiğine…

Uzun etekler modelleri açısından geniş yelpaze sunar. Pileli, fırfırlı, şifon, rengarenk ya da düz renk gibi geniş yelpaze sunan uzun etekleri tişört, gömlek, bluz gibi parçalarla kombinleyebilirsiniz. Renk uyumuna ve vücut tipine dikkat edilerek yapılan kombinler başarılı kombinlerdir.

Eteğin boyu uzadıkça üst giyimin daha kısa ve dar olması gerekir. Salaş görünümden hoşlanıyorsanız üst giyimin bol olması sorun teşkil etmez. Önemli olan  aynada gördüğünüz kişinin sizi tatmin etmesidir.

Desensiz, düz renk uzun eteği daha canlı tonlarda bir üst giyim ile kombinlerseniz daha dengeli bir kombin oluşturursunuz. Beyaz uzun eteğin üstüne kırmızı, göbek kısmını açıkta bırakan uzun kollu bluz giyerseniz oldukça hoş görünürsünüz. Siyah, şifon eteği baskılı tişört ile kombinleyerek sokak modasına damga vurabilirsiniz.

Kontrast renklerin uyumundan faydalanmak istiyorsanız siyah etek, beyaz crop top ikilisini denemelisiniz.

Puantiye veya çizgi detaylı kazaklar uzun etekler ile uyum içindedir. Kahverengi eteği, siyah beyaz çizgili üst giyim ile kombinleyin. Boynunuza kırmızı fular bağlayarak bambaşka bir tarz yaratabilirsiniz.

Derin yırtmaçlı uzun eteklerin kendine özgü bir havası vardır ve cesur ruhunuzu yansıtır.  Üstüne giyeceğiniz düz renk bluz bile kombinin sıkıcı olmasına neden olmaz. Derin yırtmaç kombinin ihtiyacı olan heyecanı, başka detaylara gerek kalmadan yansıtır.

Uzun etekler beyaz gömlekle de kombinlenir. Uzun eteğin üzerine beyaz tişört ve kot ceket giyerek günlük şıklığı yakalamanız mümkündür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here