Vücudunuzun Direncini Arttıracak Mucizevi Bitki Çayları

0
76

Vücudunuzun Direncini Arttıracak Mucizevi Bitki Çayları

 

Bitki çayı deyince aklımıza hoş bir sohbet, sıcacık bir atmosfer geliyor. Bitki çaylarının en büyük faydalarından biri de hem bağışıklık yani immün sistemini desteklemesi hem de sindirim sistemine dost olmasıdır. Yazımızda birbirinden faydalı bitki çaylarını ve vücut direncini artırarak hastalıklara yakalanma oranını düşürecek bitki çaylarını sıraladık. İşte o çaylar, keyifli okumalar.

Vücut direncini artırdığınız da hastalıklara yakalanma oranınız düşer. Eğer hastalıklara yakalandıysanız hastalıkları atlatma hızınız da artacaktır. Bu bitki çaylarını tüketerek sizde immün sisteminizi kuvvetlendirebilirsiniz.

 

Adaçayı

Adaçayı vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayan en elzem çaylardan biridir. Adaçayını günaşırı tüketmek toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda ödem ve şişlikleriniz de minimuma iner. Eğer diyet yapan biriyseniz ve ödemelerinizden, şişkinliklerinizden bir türlü kurtulamıyorsanız bu vücudunuzda biriken toksinlerden kaynaklanıyor olabilir. Adaçayı ile detoks yapmaya ne dersiniz? Adaçayı sık sık tuvalete çıkmanıza yardımcı olur ve bu tarz toksinleri idrarla atmanızı sağlar. Adaçayı vazgeçilmez çaylarınız arasında yer almalıdır. Yaklaşık 2-3 çay kaşığı adaçayına kaynamış su ekledikten sonra 10-15 dakika demlenmesini bekleyin. İsterseniz içerisine bir miktar misket limonu ve bal ekleyerek de tatlandırabilirsiniz. Özellikle hastalık döneminde limonun içerisinde bulunan C vitamini adaçayı ile birleştiğinde ortaya mucizevi bir etki çıkıyor.

Kuşburnu çayı

Hastalık döneminde en çok ihtiyaç duyduğumuz vitaminlerin başında C vitamini geliyor. Bu yüzden olmalı ki doktorlar hastalıklara yakalandığımız da ilk olarak bol bol portakal, limon ve narenciye tüketerek C vitamini alımını arttırmamızı önerirler. Kuşburnu çayı da tam bir C vitamini deposudur. Soğuk algınlığı, grip, baş ağrısı, öksürük gibi durumlarda C vitamini depolamak adına kuşburnu çayı vazgeçilmezleriniz arasında olmalıdır. Kuşburnu çayının içerisinde A vitaminide bulunmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendiren, hastalıklara yakalanma oranını azaltan ve hastalıklara yakalandığınız da sizi çok daha çabuk ayağa kaldırabilecek mucizevi bir çay varsa o da kuşburnu çayıdır. Kuşburnu çayını hazırlarken bardağınızın boyutuna göre 2 veya 3 çay kaşığı kurutulmuş kuşburnunu kaynar su ile buluşturun. Yaklaşık 15 dakikada demlenecektir. Tatlandırmak için bal ilave ederek afiyetle tüketebilirsiniz.

 

Sizde bu iki çayı mutlaka rutininize ekleyin ve bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklara yakalanma oranınızı düşürün. Ayrıca akşamları bu tarz çayları tüketmek çok daha rahat bir şekilde uykuya dalmanıza yardımcı olacaktır. Sinüsleriniz dolu ise gripten dolayı baş ağrısı çekiyorsanız bunlar ilaç almadan baş ağrınızın geçmesine faydalı olacak elzem çaylardan.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here