Vücut Direncini Artıran Yiyecekler

0
212

Vücut Direncini Artıran Yiyecekler

Altın Çilek

Karoten B1, B2, B3 C b-vitamini açısından oldukça zengin olan Altın Çilek besin deposu olarak ta bilinmektedir. Göz sağlığına, tansiyon, şeker sorununa iyi gelen bu bitki ayrıca vücut direncini artırarak hastalıklara yakalanma oranını da düşürür. Hafızayı güçlendiren altın çilek ayrıca kişiye enerji vererek metobolizmasını da hızlandırır. Böylece gün içinde daha enerjik, daha aktif olmanıza yardımcı olur. Depresyonu önler daha sakin ve huzurlu olmanızı sağlarken verdiği enerji ile mutluluk hormonunu da tetikler.

Goji Berry- Kurt Üzümü

Goji berry meyvesi vücudumuzun dirençli olmasını sağlarken aynı zamanda mineral ve vitaminler içerdiği için sindirim sistemi sağlığı için de çok faydalıdır. Düzenli olarak tuvalete gitmenizi sağlar, kabız ve basur problemlerini önler, ayrıca sindirim sisteminin çok daha aktif çalışmasına yardımcı olur. Balgam, şiddetli öksürük, boğazda kaşınma, bademcik şişliği gibi sorunlar içinde goji berry çayını tüketebilirsiniz. Ayrıca goji berry nin içerisine yüksek oranda protein ve kalsiyum bulunduğundan dolayı kemik gelişimi açısından da faydalıdır. Çocuklar tükettiğinde kemiklerinin çok daha güçlü olmasını sağlar. Metabolizmayı hızlandıran goji berry yağ yakıcı özelliktedir.

Zayıflamaya da Yardımcıdır

Özellikle yağ dokusunu eritmek ile başınız dertte ise spor ile takviye olarak goji berry çayını tüketerek çok daha hızlı bir şekilde yağ yakabilirsiniz. Kişiye enerji veren, enerjisini yükselten, beyin fonksiyonlarını daha iyi kullanmasına yardımcı olan goji berry, aynı zamanda sinir sistemi üzerinde de olumlu etkilere sahiptir. Goji berry sizi uykuya hazırlar, rahatlayıp gevşemenize yardımcı olur ve stresinizin giderilmesini sağlar. Yüksek oranda enerji verdiği için gün içerisinde, iş yerinde enerjisizliğinizden, uykunuzun gelmesinden şikayet ettiğiniz de bir bardak goji berry çayı içerek kendinize gelebilir ve günü daha aktif bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Goji berrynin faydaları olduğu gibi bazı zararları da bulunuyor. Özellikle yüksek oranda şeker hastalığı veya düşük tansiyon ile savaşanlar goji berry çayından ve goji berry meyvesinden uzak durmalıdırlar. Her kuru bitki de olduğu gibi mutlaka doktorunuza danışarak aktarlardan goji berryi satın alın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here