Yaşınıza Göre Doğru Cilt Bakım Uygulamasını Nasıl Yapmalısınız?

0
219

Yaşınıza Göre Doğru Cilt Bakım Uygulamasını Nasıl Yapmalısınız?

Sağlıklı, berrak, duru görünen bir cildin sırrı düzenli olarak bakım yapmaktan geçer. Özellikle sabah ve akşam cildi temizlemek cilde ihtiyacı olan nemi kazandırmak adına doğru ürünleri kullanmak çok önemlidir. İşte birbirinden farklı yaş gruplarına özel cilt bakım önerileri.

20-25 aralığında cilt bakımı nasıl olmalıdır

Henüz yeni ergenlikten çıkmış bireylerin cilt bakımında en özen göstermesi gereken konuların başında şüphesiz cilt temizliği geliyor. Bu yaşlarda cildin sebum dengesi düzenlenir, cilt fazla sebum üretmekten ziyade hormonal olarak normale dönüp kendi türünü bulur. Cilt türünüz ne olursa olsun sabah ve akşam mutlaka cildinizi temizlemeyi unutmayın. Yağlı ve karma ciltler başta olmak üzere kuru ciltlere özel ürünler kullanarak sabah ve akşam cildinizi fazla sebumdan yağdan çevre kirliliğinden ve makyaj kalıntılarından arındırmalısınız. 20’li ve 25’li yaşlarda nemlendirici krem önerileri ise hafif formda olmalıdır. Cildinizi yormayacak, cildinizi nemlendirecek ve en önemlisi cildinizi ekstra olarak yağlandırmayacak ürünlere yönelmenizi öneriyoruz. Düzenli beslenme, düzenli uykuyuda ihmal etmeyerek bu yaş aralığındaki cilt bakımınızda sadece peeling, nemlendirme ve sabah akşam temizleme işlemleri ile atlatabilirsiniz.

30’lu ve 40’lı yaşlarda cilt bakımı nasıl olmalıdır

Henüz yeni yeni minik kırışıklıklarımızın, kaz ayaklarımızın belli olmaya başladığı 30’lu ve 40’lı yaşlarda artık nem oranı yüksek, kırışıklıklarımızın görünümünü azaltan anti ageing ürünlere yönelmekte fayda var. Dudak çevresinde oluşan mimik kırışıklıkları alında oluşan kırşıklıklar göz çevresinde oluşan kaz ayakları ve ince kırışıklıklar için düzenli olarak anti ageing ürünler kullanmak gerekiyor. Beslenmenize uyku düzeninize ve su tüketiminize bağlı olarak cilt kalitenizin de artacağını unutmayın. Bu gibi durumlara dikkat ederek üzerine anti ageing ürünler kullandığınızda, kullandığınız üründen alacağınız verim çok daha yüksek olacaktır. Ayrıca cildinizi sabah ve akşam temizlemeyi, haftada bir düzenli olarak peeling ve maske yapmayı da ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here