Yaşlanma Belirtilerinin En Çok Belli Olduğu Noktalar

0
125

Yaşlanma Belirtilerinin En Çok Belli Olduğu Noktalar

 

25 yaş sonrası minik kırışıklıkların, kaz ayaklarının ve yaşlanma belirtilerinin ilk görülmeye başladığı yaşlardan biridir. 25 yaş, 30 yaş bakımı bu yüzden çok önemlidir. Cilt bakım kremlerinin biraz daha olgun ciltlere yönelik olarak alınması içerisinde kolajen destekli ürünlerin bulunması minik kırışıklıkların oluşmasını önlemek açısından oldukça önemlidir. Yaşınızı en çok gösteren ve yaşlanma belirtilerinin en çok belli olduğu noktaları yazımızda sıraladık, keyifli okumalar.

Yaşlanma belirtilerinin en çok görüldüğü noktalardan ilki ellerimizdir. Ellerimiz sürekli suya, temizlik maddelerine maruz kaldığı için çok daha çabuk kırışmaktadır. Çoğu zaman nemlendirmeyi unuttuğumuz ellerimiz kuruluğunda etkisi ile daha hızlı kırışmakta özellikle kadınların ellerinde minik benekler oluşmaya başlamaktadır. Bunun önüne geçmek için haftada bir kez düzenli olarak el maskesi yapmalı ve ameliyat eldivenini ellerinize geçirerek nemi ellerinize hapsetmelisiniz. Bunun sonucunda elleriniz yaşlanma belirtilerini daha geç göstermeye başlayacaktır.

 

Göz Çevresi

Göz çevresi yaşlanma belirtilerinin en çok belli olmaya başladığı ikinci bölgelerdendir. Minik kaz ayaklarının belli olmaya başladığı göz çevresine düzenli olarak masaj ile göz kremi uygulandığında minik ince kırışıklıkların görünümü bir süre daha ertelenebilir.

Mimik Kırışıklıkları

Mimik kırışıklıkları özellikle yüzümüzü kastığımız bölgelerde ortaya çıkan karışıklıklara verilen isimdir. Alnımızda, kaşlarımızın ortasında dudaklarımızın kenarlarında mimik kırışıklıklarına rastlarız. Bunun en büyük nedeni sinirlenirken veya kaşlarımızı çattığımızda dudağımızı büktüğümüzde oluşan izlerin kalıcı hale gelmesidir.

 

Gıdı Bölgesindeki Sarkmalar

Yaşlanma belirtilerinin en fazla kendini belli ettiği noktalardan biri de gıdı bölgesindeki minik sarkmalardır. Özellikle sürekli boyun aşağı çalışmak, bilgisayar ekranına, telefon ekranına bakmak, sosyal medyada fazla vakit geçirmek bunu çok daha erkene çekmektedir. Bunun önüne geçmek için boynunuza yüz kreminizi uygulamalı ve serum uygularken yağ ile masaj yaparken yukarı doğru hareketler ile boyun kaslarınızı çalıştırmaya çalışmanızdır. Bu hareketleri yaptığınızda yaşlanma belirtilerini erteleyebilir ve minimuma indirebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here