Yaz Mevsimi İçin İdeal Saç Modelleri 

0
59

Yaz Mevsimi İçin İdeal Saç Modelleri 

 

Yaz mevsimi geldiğinde hem kendimizi rahat ve esnek hissedebileceğimiz, hem de biraz daha salaş ve seksi görünebileceğimiz saç modellerine yöneliyoruz. Eğer sizde yakın zamanda saçlarınızı boyatmayı veya saçlarınızı kestirmeyi düşünüyorsanız yazımız size ilham olacak, keyifli okumalar. 

Katlı kesimler 

Yaz mevsiminde ufak bir fön işlemi veya maşa işlemi ile saçlarınızı halihazırda seksi, kabarık ve biraz daha salaş bir şekilde kullanmak istiyorsanız bunu dümdüz saç kesimi ile yapamazsınız. İhtiyacınız olan şey en az üç dört katlı kesim. Çene hizanızdan başlayarak alt kısma kadar verilen katlar saçlarınızda bir hacim bir ahenk yaratacak. Elbette bu uzun saçlı kadınlar için geçerli bir model. Peki kısa saçlı kadınlar için neler yapılabilir? 

Bob küt modelleri 

Boynunuzun ense kısmını açıkta bırakacak hatta kolyelerinizi harika şekilde gösterecek dekolteli kıyafetlerinizle muhteşem uyum sağlayacak küt saç modasına uymaya ne dersiniz? 2019 yılında kulak hizasında ve çene hizasında bob kesimler çok moda. Bob küt kesimlerin tamamlayıcısı olarak yandan kakül, perçem veya full kakül kullanabilirsiniz. Kaküllü bob kesim küt saç modelleri 2019 yılına damga vurmanızı sağlayacak. 

 

Yazlık saç renkleri 

Güneşten açılmışcasına güneşin tonlarını taşıyan fındık kabuğu renkleri, sarı renkleri ve küllü kumral renkleri 2019 yılının yaz modasına damga vuruyor. Özellikle yazımızın başında belirttiğimiz katlı saç modelleri ile bu tarz minik balyajlar atılmış ince ışıltılar uygulanmış saçlar oldukça seksi bir görünüme kavuşturuyor. Küt saçlarda ise doğal tonlar hakim. Eğer mevcut saç renginiz kahve veya tonları ise aralarına minik ışıltılar attırarak veya saçlarınızın sadece uç kısmına hafif bir şekilde aşarak ombre etkisi yakalayabilirsiniz. Görmüş olduğunuz gibi birkaç ufak dokunuş ile saçlarınızı yazı hazırlamak mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here