Yaz Mevsiminde Ter Kokusu Nasıl Önlenir?

0
49

Yaz Mevsiminde Ter Kokusu Nasıl Önlenir?

 

Havaların ısınması ile birlikte terleme problemi de gün yüzüne çıkıyor. Eğer aşırı terleyen biriyseniz özellikle koltuk altınız aşırı ter üretiyor ise kokundan hem kendiniz rahatsızlık duyuyor hem de çevrenizi rahatsız etmek istemiyorsanız uygulayabileceğiniz birkaç pratik yöntemden bahsedelim istedik, keyifli okumalar.

 

Gün aşırı temizlik

Tüm gün koşuşturmadan dolayı koltuk altlarınız terlemiş ve bir o kadar da koku üretmiş olabilir. Eve geldikten sonra mutlaka koltuk altlarınızı bol su ve sabun ile yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Hatta günlük olarak duş alabilirsiniz. Günaşırı temizlenen koltuk altları ertesi güne daha temiz olacaktır. Koltuk altı kokusunun bir diğer nedeni ise bakteri üremesidir. Bakteri üremesini engelleyecek özel yağlar ile koltuk altında bakteri üremesini kontrol altına alabilir, dolayısı ile koku oluşumunu minimuma indirebilirsiniz. Örneğin bu yağlardan biri çay ağacı yağıdır. Aynı zamanda lavanta yağı da koltuk altında kullanılabilir. Bu tarz yağlar bakteri üremesini engeller, aşırı terleme sorununu kontrol altında tutar.

Doğal koltuk altı roll-on ları

Günümüzde içerisinde paraben ve alkol bulunan ürünlerden uzak duruyoruz. Peki ama içerisinde alüminyum olan koltuk altı roll-on ları? Alüminyum koltuk altında kullanılmaması gereken bir maddedir. Fakat maalesef piyasada satılan birçok koltuk altı ürününün içerisinde alüminyum bulunmaktadır. hal böyle olunca sürekli satın alınan bu ürünler maalesef meme kanserine kadar giden tetikleyicilere yol açabiliyor. Henüz kanıtlanmış bir nedeni olmasa da uzmanlar içerisinde alüminyum bulunan koltuk altı roll-on larının çokta sağlıklı olmadığı konusunda bizleri uyarıyor. Peki ama koltuk altında nasıl roll on lar kullanmalıyız? Şeffaf, tamamen mineral taştan yapılan tuz formda denilen tuz deodorantlar kullanabilirsiniz. Bu deodorantlar hem koltuk altınızdaki terlemeyi kontrol altına alıyor hem de içerisinde alüminyum ve zararlı maddeler bulunmadığından dolayı daha daha güvenle kullanabiliyorsunuz. Ayrıca ev ortamında kendi koltuk altı roll on unuzu da yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan uçucu esansiyel bir yağ ve birazcık losyon. İki ürünü birbirine karıştırdığımızda hoş kokulu bir koltuk altı losyonu elde etmiş olacaksınız. Bu da sizi en az 2-3 saat koruyacak ve kötü koku oluşumuna karşı önlem aldıracak kendiniz yapabileceğiniz bir koltuk altı roll on u tarifi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here