Yeni Güzellik Akımı Toz Rujlar nasıl Kullanılır?

0
137

Yeni Güzellik Akımı Toz Rujlar nasıl Kullanılır?

Yıllar geçtikçe makyaj konusunda trendlerde gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Öyle ki son beş, altı yıl içerisinde hayatımıza birbirinden farklı renkli kozmetik ürünü girdi diyebiliriz. Örneğin son yıllarda likit mat ruj furyasının ne kadar popüler olduğunu biliyorsunuz. Kylie Jenner gibi ünlü isimlerin kendi markalarını çıkartması ve likit mat rujları ile makyajlar yapması bu rujların patlama yapmasına neden olmuştu. Daha sonra ışıltılı, metalik formdaki rujları gördük.

Özellikle metalik rujlar gece makyajlarının vazgeçilmezleri arasına girmişti. Renkli kozmetik ürünlerinde yenilikler bitmek bilmiyor. Son dönemdeki en çok konuşulan ve podyumlarda en çok tercih edilen renkli kozmetik ürünlerinden biri ise toz rujlar. Makyaj tutkunlarının hemen bu yeni trende uyum sağlamaya başladığı toz rujlar nasıl kullanılır? Toz rujlar aslında Kore güzellik trendlerinden günümüze kadar gelmiştir.

Bildiğiniz gibi Koreli kızların dudaklarını daha küçük göstermek adına dudak çizgisi boyunca hafif bir şekilde kapatıcı uygulaması ve dudağın sadece iç kısmını boyamaları ile farklı bir dudak makyajı görünümü elde etmeleri oldukça popüler. Toz rujlarda Kore güzellik akımının bir parçası. Toz rujları diğer rujlardan ayıran en büyük özelliklerden biri birbirine karışan renklerinin bulunması. Yani likit mat rujlar gibi hemen sabitlenen ve diğer renklerle karıştırılmayacak kadar likit formdaki, sert formdaki rujlar gibi değil daha çok tüm renkleri birbirine karıştırabileceğiniz ve istediğiniz tonlamayı vurgulayabileceğiniz ruj çeşidi diyebiliriz.

Toz rujlar kuru, dudak çizgileri belli ve pul pul dökülen dudaklara önerilmiyor. Bunun önüne geçmek için dudaklarınıza önceden mutlaka peeling uygulamalı ve bir lipbalm yardımı ile bolca nemlendirmelisiniz. Ardından toz ruju uygulayarak parmaklarınız yardımıyla veya toz rujun kendi aplikatörü ile dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Dilerseniz tüm dudak çizginiz boyunca yani tüm dudak hattınıza tıpkı bir dudak kalemi uygularcasına uygulayabilir, dilerseniz Koreli kızların güzellik akımı gibi sadece dudaklarınızın iç kısmına uygulayarak dudaklarınızı daha küçük ve biblo gibi gösterebilirsiniz.

Toz rujların toz bir formu olmasına rağmen aşağı doğru dökülen elbisenizi renklendiren veya çevreye dağılan bir forumları yok. Birbirini tutan pigmentler dudağa uygulandıklarıda daha kremsi bir formüle dönüşüyorlar. Dudaklarınızı önceden nemlendirirseniz toz formdaki bu rujların daha kalıcı olmasını sağlarsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here