Yeni Makyaj Trendleri İle Romantik Görünümü Yakalayın

0
154

Yeni Makyaj Trendleri İle Romantik Görünümü Yakalayın

 

2019’un makyaj trendleri arasında bolca romantik görünüm yer alıyor. Defilelerde kullanılan modellere uygulanan makyajlardan yola çıkarak sizlere romantik bir görünüm yaratmanız için makyaj da kullanabileceğiniz çeşitli ipuçlarından bahsettik, keyifli okumalar.

 

Romantik görünüm deyince aklımıza ilk gelen şeylerden biri hafif kızarmış utangaç yanaklar. Bunu uygulamak için büyük bir allık fırçasından yardım almanızı öneriyoruz. Tercih edeceğiniz allık çeşidi de tamamen sizin cilt tipinize bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Eğer kuru ciltliyseniz pudra formdaki allıklardan kaçınmanızı öneriyoruz. Bu kuru cildinizi daha kuru gösterecektir. Bunun yerine krem veya stick allıklar yardımı ile elmacık kemiklerinizin en üst noktasına belirgin bir şekilde uygulama yapın ve ellerinizde dağıtın. Parmaklarınızın ısısı yardımı ile krem allıklar çok daha iyi bir şekilde dağılacaktır. Eğer yağlı ciltliyseniz kesinlikle pudra formdaki allıkları kullanmanızı öneriyoruz. Elmacık kemiklerinizin üst noktasına geniş bir pudra fırçasını iyice cildinize sürterek dağılmasına yardımcı olun.

Sıra geldi pembe yanaklardan sonra romantik bakışlara. Halihazırda elinizde allık varken göz makyajını da yapmaya ne dersiniz? Evet son dönemlerin en popüler trendlerinden biri de yanaklarda kullanılan allık renginin tamamen dudaklarda ve hatta göz kapaklarında da kullanılması. Bunu nasıl mı sağlayacaksınız? Göz kapaklarınızın katlama bölgesine allığı geçiş rengi olarak kullanmayı deneyin. Bu pembe, şeftali veya daha bronz tonlarda bir allık olabilir. Önemli olan yanaklarınızdaki görüntüyle gözlerinizdeki görüntünün bir bütünlük oluşturması. Böylece ne kadar renk kullanırsanız ve hatta ne kadar makyaj yaparsanız yapın ortaya harika bir uyum çıkacaktır..

Gözlerinizin katlama bölgesindeki sıcak rengi biraz daha nötralize etmek ve göz makyajını tamamlamak adına göz kapaklarınızda ıslaklık görünümü yaratacak simli, pullu veya sadece cildinizde aydınlatıcı olarak kullanabileceğiniz stick bir ürünü uygulayın. Göz kapaklarınıza stick ürünü uyguladıktan sonra sıra geldi karıştırma işlemine. Göz kapaklarınızdaki karıştırma işlemini uygularken geniş bir karıştırma fırçasından faydalanın. Göz pınarlarınıza da bolca aydınlatıcı uygulamayı ihmal etmeyin. Peki dudaklarda allık görünümünü nasıl destekleyeceksiniz?

Günümüzde allık renklerine uygun olarak dudak renkleri de üretiliyor. Fakat pudra formdaki allığı dudaklarınıza kullanmanın başka bir yolu da var. Allığınızı biraz rendeledikten ve bir kağıdın veya bir tabağın üzerine aldıktan sonra favori dudak parlatıcınızı bunun üzerine ekleyin. Ardından parmaklarınız veya fırça yardımıyla bu karışımı dudaklarınıza uygulayın. İşte kendi profesyonel romantik görünümünüzü yarattınız bile. Gözlerinizdeki, yanaklarındaki ve hatta dudaklarınızda ki rengin uyumu ile ortaya adeta porselen bebek gibi romantik bir görünüm çıkacak. Sizde bu romantik görünümü dilerseniz geceleri, dilerseniz 14 Şubat’a özel kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here