Yılbaşı Gecesi İçin Birbirinden Şık Saç Modeli Önerileri

0
155

Yılbaşı Gecesi İçin Birbirinden Şık Saç Modeli Önerileri

Yılbaşı gecesinde saçınız en az makyajınız ve kombininiz kadar önemlidir. Kendinizi iyi hissetmek ve muhteşem saçlar ile tüm gecenin tadını çıkartmak için doğru yerdesiniz. Yazımızda pratik bir şekilde yapabileceğiniz çok şık saç modellerinden bahsettik, keyifli okumalar..

Saçlarını Açık Kullanmak İsteyenler İçin

Saçlarınızı açık kullanmak istiyorsanız ve doğala yakın bir maşa görüntüsü istiyorsanız o halde 25-35 milimetre çapındaki doğal maşalardan faydalanmalısınız. Bu tarz maşalar saçlarınızda kırık fön etkisi yaratarak iri dalgalar elde etmenize yardımcı olur. Saçlarınızdaki dalgaların bozulmasını istemiyorsanız ve ekstra olarak kalıcılık istiyorsanız o halde yapmanız gereken ilk adım saçlarınızı spreylemek. Bildiğiniz gibi saç spreyleri genel anlamda saçlara şekil verildikten sonra kullanılır. Fakat saçlarınızın tutuşunu arttırmak, saçlarınıza bir doku kazandırmak için saçlarınızı yapmadan evvel saç spreyini sıkabilirsiniz. Bu yöntemi çok sık kullanmanızı önermiyoruz.. Çünkü saçlarınızın ekstra olarak yıpranmasına neden olabilir. Fakat özel günlerde deneyebileceğiniz bir yöntemdir.

Saçlarınıza Hacim Kazandırmak İstiyorsanız

Eğer elinizde kuru şampuan var ise saçlarınıza doku kazandırmak adına kuru şampuanı da aynı işlem için kullanabilirsiniz. Sıra geldi maşalama adımına. Saçlarınızı iri tutamlar halinde alarak maşalayın ve maşaladıktan sonra bir süre soğuması için avuç içiniz de bekletin veya bir firkete yardımı ile sararak bekletin. Bu sürede makyajınızı tamamlayabilir, kombininizi giyebilirsiniz. Saçlarınız ekstra olarak kalıcı ve bukleleri daha belirgin olacaktır.

Bu tarz saç modelini iki farklı şekilde kullanabilirsiniz. Dilerseniz kendi doğal dalgası ile açık bırakabilir, dilerseniz saçlarınızı tek tarafa atarak saç tokasını tutturarak çok şık ve vintage bir görünüm yakalayabilirsiniz. Tercih size kalmış. Eğer saçlarınızı tek tarafa atıp tek tarafta saç tokası kullanacaksanız, açıkta kalan kulağınıza farklı sallantılı şık ve zarif bir küpe takarak tarzınızı tamamlayabilirsiniz.

Viking Tarzı Saç Modelleri

İncecik örgülere sahip saç modelini minik aksesuarlar, boncuklar ile süsleyerek daha gösterişli bir hale getirebilirsiniz. Özellikle siyah, dantelli bir kıyafet tercih edecekseniz mutlaka minik örgüler ve krepe yapılmış saçlar ile viking tarzı saç modelini denemelisiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here