Yüksek Topukla Yürümek İçin İpuçları

0
265

Yüksek topuklu ayakkabılarla yürümek kadınlar için oldukça büyük bir problem haline gelebilmektedir. Topuklu ayakkabılar kadınların kendilerini daha öz güvenli ve güzel olduğunu hissettirmektedir. Peki, yüksek topuklu ayakkabılarla nasıl yürünmelidir? Bu yazımız sayesinde kafanızdaki soruların cevabını bulabilirsiniz.

Topuklu ayakkabıyla yürümek kimi zaman sizin için büyük bir sorun haline gelebilir. Bazen bir toplantıdayken ya da iş görüşmesindeyken topuklu ayakkabıyla yürüdüğünüzde herhangi bir sorun oluşursa tüm gününüz mahvolabilir. Topuklu ayakkabıyla yürürken düzgün bir şekilde yürüdüğünüzde havalı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

  • Yüksek topuklu ayakkabı giyerken en önemli nokta ayakkabının size göre olduğundan emin olmanızdır. Ayakkabı satın alacağınızda ayakkabılarınızı günün sonunda almalısınız. Çünkü ayakkabılarınızı ayaklarınız şiştiğinde alırsanız ayakkabı ayağınıza her zaman olacaktır. Hem topuklu ayakkabıları hem de normal ayakkabılarınızı günü sonunda almalısınız. Ayakkabı satın alırken bir diğer önemli detay da yüksek topuklu ayakkabı satın alırken ayakkabıyı giydiğinizde ayaklarınızın öne kayıp kaymadığıdır. Yüksek topuklu ayakkabı giydiğinizde ayağınız öne kayıyorsa ve ayakkabının arkasında boşluk oluyorsa o ayakkabı size uygun değildir daha küçük ayakkabı almalısınız.
  • Yüksek topuklu ayakkabı giyildiğinde yapılan en büyük hatalardan biri yüksek topuklu ayakkabıyla yürürken acele edilmesidir. Topuklu ayakkabılarla küçük adımlarla yürümelisiniz. Hızlı yürüdüğünüzde bazı sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yavaş yavaş yürüdüğünüzde kendinize olan güveninizi etrafınıza yansıtabilirsiniz.
  • Yüksek topuklu ayakkabıyla yürümeye alışkın olmayan kadınlar ayakkabıyı ilk giydiğinde direkt parmak uçlarına basmaktadır bu oldukça yanlıştır. Bu nedenle ayakkabıyı giydiğinizde ilk olarak ayakkabının topuğuna sonra parmak ucuna basmalısınız. Bu şekilde yürüdüğünüzde yürüyüşünüz daha doğal görünecektir.

  • Yüksek topuklu ayakkabılarla yürürken yere doğru değil ileride varmak istediğiniz noktaya bakın. Hedefe odaklanmadığınız takdirde yürüyüşünüzde bozuklukla olabilir.
  • Yüksek topuklu bir ayakkabıyla yürürken adımlarınızı kesinlikle küçük atmalısınız. Ulaşacağınız yere daha geç varacak olsanız da küçük adımlar atmanız sizin için iyi olacaktır.
  • Yüksek topuklu ayakkabılarla yürürken küçük adımlar atmanızla beraber vücudunuzu geriye doğru atmalısınız. Başınızı ve üst bedeninizi hafifçe geriye doğru eğmelisiniz çünkü topuklar sizi ileri eğeceği için kendinizi geriye doğru eğdiğinizde yürüyüşünüz daha düzgün olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here